Nemrég 100 szavas játékot játszottunk, aminek nyertese, Egressy Anna beküldhetett egy 10 ezer leütéses részletet látványszerkesztésre. Egy romantikus történetkezdést kaptunk, ami alapján többféle lehetséges konfliktus is látszik. Emellett a részlet kapcsán arról is beszélhetünk, miért fontos arra odafigyelni, hogy a szereplők viselkedése, szavai összhangban legyenek azzal, amit a szerző korábban mutatott róluk az olvasónak.
A részletet Róbert Katalin szerkesztő, íróiskolai oktató szerkesztette meg.
Kattints ide, és nézd meg a szerkesztést!
Ha bármilyen kérdés felmerül a szerkesztéssel kapcsolatban, írd meg, és Katalin válaszol rá.
Anna, köszönjük szépen a részletet!
Elfelejtettem itt megköszönni!
Köszönöm szépen, nagyon tanulságos volt!
Kedves Anna,
örülök, ha tanulságosnak találtad. Ha van bármi kérdésed, írd meg nyugodtan 🙂
Valóban tanulságos szerkesztés volt. Számomra azért, mert én is hajlamos vagyok a kevésbé lényeges, vagy számomra nem fontos részleteket elhanyagolni. José jelenetét a szerző se gondolta mélységeiben végig, csak információ közlés és felvezetés volt a szerepe, így szegény Jose logikátlan maradt.
Kedves Katherine,
igen, néha, ha a főszálra fókuszálunk, hajlamosak vagyunk a mellékszereplőket hanyagolni. Itt azonban nem José, hanem a hősnő viselkedésében volt a logikai probléma, ezért kapott ez nagyobb hangsúlyt: egy mellékszereplő nem logikus mondata könnyen és gyorsan javítható. Ha a hősnő váltogatja, hogy mit miért tesz és mit akar elérni, akkor felmerülhet a kérdés, hogy nem lesz-e ez később visszatérő hiba, ezért érdemes ilyen szemmel átnéznie Annának a szöveget 🙂