Szeretnéd megtudni, hogy milyen írástechnikai csiszolásra van szükséged? Kíváncsi vagy, milyen kulcselemeket figyel egy szerkesztő, amikor értékel? Akarod tudni, hogyan boldogulj íróként?
Ha a válasz igen, akkor itt a helyed!
A Könyvmolyképző Kiadó írástechnikai kurzust indít felnőttek számára. Olyan írókat várunk, akik már nem az első tollvonásokat teszik, hanem szeretnek és szoktak is írni.
Az Alapozó modulról:
A kurzus időtartama: 8 hét. Forma: internetes levelező oktatás, ahol a csoport legföljebb 15 főből áll. A csoportmunkán túl minden tag személyes véleményt és értékelést is kap a szerkesztőtől.
Az oktatást Moskát Anita író, szerkesztő és Varga Bea az Aranymosás mese- és regénypályázat vezetője végzi.
Időtartam: 2015. okt. 5-től nov. 29-ig
A kurzus díja: 50 ezer Ft + 27% áfa
Jelentkezési határidő: 2015. aug. 31.
E-mail: konyvmolykepzopalyazat@gmail.com (tárgy mezőbe írd: Alapozó kurzus)
A jelentkezéshez kérjük csatolni bármilyen novella vagy regény első 10 ezer karakterét, és az életkort. A dokumentum címe neved.doc legyen, de magában a szövegben csak a mű címe szerepeljen. Szeptember 10-ig visszajelzünk, hogy kik kerülnek be a kurzusra.
Befizetési határidő: 2015. szept. 20.
A kurzus a hallgatónak legalább heti 6 óra aktív munkát jelent. (Aki tud több időt szánni az írásra, annak lesz lehetősége mélyebbre ásni az adott feladatban, illetve más, kiegészítő feladatokat kaphat.)
Tematika:
Az első hónap az elemzésről szól. Mindenki egyedi szerkesztést kap műve első 10 ezer karakteréről. A szerkesztő visszajelzi a személyes erősségeket és gyengeségeket, valamint útmutatást ad, hogy milyen részképességet kell fejleszteni.
A résztvevőknek egymás műveit is értékelni kell, ez segít kialakítani az írástechnikai tudatosságot. A kapott vélemények, bírálatok rávezetik a szerzőt, hogyan kezelje a különböző nézőpontokból eredő véleménykülönbségeket.
Kapcsolódó cikkek:
1. Az írás formai követelményei. Mitől tűnik amatőrnek vagy pofi munkának egy kézirat a kiadó szemében? Mitől lesz morcos egy szerkesztő?
2. Az írás tartalmi követelményei. Írás a lektorok szemével. Milyen kulcskérdések alapján dől el egy mű kiadása?
3. A célközönségről. Sok mű azért kallódik el, mert nem tudja besorolni a kiadó. Mit kell tudnunk a korosztályokról? Hogyan írjunk nőknek, és hogyan férfiaknak? A mese, a sci-fi, a fantasy, és a krimi elvárásai.
4. Miért érdemes egy regényírónak novelláznia? Szerkezeti hibák kicsiben és nagyban.
A második hónap az írásról szól, az eddig megtanult szemléletet gyakorlatban alkalmazzuk.
A szerzők megtanulják használni az érzékszerveiket írás közben. Megadott szempontok alapján jeleneteket írnak, majd teljes novellát, azokat a szerkesztő véleményezi.
A legjobb írások kikerülnek az Aranymosás Irodalmi Magazin oldalára.
Kapcsolódó cikkek:
5. Az írás módja biológiai alapú? A szerző észlelése és a mű nyelvezetének kapcsolata, avagy az érzékszervek csapdája.
6. Írástechnikai hibák életkor, nem, foglalkozás alapján. Kezdők tipikus hibái. Hogyan hasznosítsd a szakmádat az írásban?
7. Személyes élmények a műben. Mikor szabad élő személyt vagy helyzetet megírni és hogyan? Milyen csapdákat rejt?
8. Megírási módszerek regények esetén. Mozaikolás, hólabda, és jelenetlista. Mikor fontos a történeti váz, és mikor nem?
Bónusz 1: Írói válságok. A fehér lap szindróma. Az írástechnikai görcs. A külső elvárások pozitív és negatív hatása. A kudarc, mint motiváló tényező.
Bónusz 2: meglepetés cikk (betekintő a következő kurzus anyagába)
Kerülj közelebb a megjelenéshez! Kerülj be a Könyvmolyképző Írástudó Íróiskolájába!
*
Korábbi íróiskolások élményei:
Kemese Fanni
*
Egyéb:
Az Aranymosás mese- és regénypályázat során csak egyszer lehet beadni a kéziratot. De két kurzust elvégezve az íróiskolánkban a szerző beadhatja javítva ugyanazt a kéziratát, amennyiben korábban nem az előszűrésen, hanem a lektori szakaszban esett ki. Mi hiszünk a fejlődésben. 🙂
Csatlakozz a csapatunkhoz, tanulj szerkesztőktől és publikáló íróktól!
Ne feledd! A jelentkezési határidő augusztus 31. 🙂
„A legjobb írások, kikerülnek az Aranymosás Irodalmi Magazin oldalára.”
Bocs, hogy ezt kommentelem, de ebben a hírben is és a kuzusról szóló alapbejegyzésben is benne van ez a hiba és nekem minden alkalommal kiböki a szemem. Bocsi.
Jogos. 🙂 Ott volt egy fél mondat, amit töröltem anno, csak rosszul. 🙂 Köszi!
A tízezer karaktert szóközzel vagy anélkül kell számolni?
Szóközzel. A kiadók mindig azzal számolják.
Rendben, köszönöm.
Érdeklődni szeretnék, hogy az igazi nevünket adjuk meg, vagy az írói álnevünket is használhatjuk?
A jelentkezéskor mindig kell az igazi. De a kurzus során bármilyen írós nevet használhatsz.