Felnőtteknek szóló fantasyt írsz?
Szeretnél alapos, jól átgondolt világot?
Szeretnéd érteni, hogyan működik egy koherens világ?
A zsánerspecifikus kurzusok négyhetes írói gyakorlatok, ahol kifejezetten egy-egy tematikára koncentrálva, tűpontosan lehet gyakorolni egyes írói eszközöket. Itt nem az elméleten van a hangsúly, hanem azon, hogy a hallgatók kimondottan az adott zsánerhez, adott részfeladathoz szükséges készségeiket fejlesszék.
A kurzus segített kialakítani egyfajta gondolkodást, amivel a történeteim világát színesebbé, élőbbé tehetem. (Bodnár Alexandra 29)
(Ha kíváncsi vagy, melyik zsáner illik hozzád a leginkább, vagy mi az erősséged és miben érdemes fejlődnöd íróként, érdemes a Szövegboncoló kurzusunkat választani. Azonban ha pontosan tudod, hogy felnőtteknek szóló fantasyt szeretnél írni, és az a célod, hogy egyedi, emlékezetes háttérvilágot alkoss, olyat, amit alaposan átgondoltál, ahol jól működnek a világ jellegéből adódó és a szereplők közötti konfliktusok, akkor jó helyen jársz.)
A Fantasy, ötletközpontú világépítés kurzus 4 héten keresztül tartó online oktatás, amit egy zárt Facebook csoporton keresztül tudsz elvégezni. A hallgatók itt kapják és beszélik meg a tananyagot, a feladatokra az oktató visszajelzést ad, illetve a kurzus ideje alatt bátran kérdezhetsz a témával, tananyagokkal, írással kapcsolatban, és az oktató válaszol a csoportban feltett kérdésekre.
Ez a kurzus az Írástudó Íróiskola kínálatában 3-as nehézségű szintű. Szeretettel várunk, ha egy ideje már foglalkozol írással és kimondottan felnőtteknek szóló fantasyt írsz. Akkor javasoljuk neked a kurzust, ha olyan regényen szeretnél dolgozni, amilyenek a Könyvmolyképző Kiadó Zafír pöttyös-, Arany pöttyös– vagy Sötét Örvény könyvcsaládjaiban jelennek meg.
Ami számomra extra értékkel bírt, nagy hangsúlyt fektettünk a kurzuson résztvevők saját világainak elemezgetésére, boncolgatására, azokkal kapcsolatos ötletelésekre, így mindannyiunknak kibuktak az átgondolásra érdemes pontok és lehetőségek. (Bakti Viktor)
Milyen témákra számíts a kurzuson?
- Hogyan érdemes mítoszokat és legendákat felhasználni a világépítésben?
- Milyen eszközökkel tudod egyedivé tenni a világodat?
- Hogyan hat a háttérvilág a társadalmi berendezkedésre?
- Hogyan hat az adott társadalom az egyénre?
Mindegyik témakörhöz gyakorlati feladatok tartoznak.
A kurzus oktatója Kozma Réka szerkesztő, esztéta, az Így neveld a regényedet blog szerzője.
Amikor jelentkeztem, megvoltak az elképzeléseim az alapokat illetően, de nem tudtam, hogyan fog folyni a munka, majd kellemesen csalódtam, hogy egy olyan közegben találtam magam, ahol figyelünk is egymásra, a munka nagy része pedig rajtunk múlik. A kurzus gyakorlatorientált, te osztod be az idődet, az elemeidet, az ötelteidet. Szabadságot és kereteket ad. (M. Szilvi, 23.)
Érdekel? Kattints ide, és nézd meg, mikor indul legközelebb!
Indulj új kalandra,
bontsd ki a tehetségedet és építs minél izgalmasabb világokat!