Hírek, érdekességek a Könyvmolyképző háza tájáról

Bolondos nyarunk van az idén, de az Aranymosás oldalon júliusban is üdítő cikkeket, írásokat találhattatok.

Felkerült az oldalra három tehetséges íróiskolás novellája. Mindháromnál a veszteség a téma, de teljesen más módon megközelítve.
Andrew Lucas McIlroy: Azok
Julia Moonlight: Százszorszép
Buza Éva:  Sarah.
Kiadónk egyik népszerű szerzője is publikált az oldalon. Most nem humoros írást olvashattunk, hanem egy thrilleres hangulatú novellát.  Simon Tamás: Valaki áll az ajtóban.

Befejeződött A habvár on-line regény, a teljes mű olvasható immár az oldalon. Kutus Bencének elkészítettem az első fejezet szerkesztését; érdekessége, hogy első felét szépirodalmi szemmel, másodikat zsánerirodalmi szerkesztőként javítottam. Később a regényről dramaturgiai csevegő is tartunk; aki még nem olvasta az elgondolkoztató filozófiai sci-fit, addig megteheti.

Tartottam egy 100 szavas írástechnikai játékot is, és a nyertes, Kárpáti Andrea megkapta a szerkesztését. Nagyon kellemes írás, alig kellett benne javítgatni.

Kiadónk örömmel ad szakmai segítséget az íróköröknek. Az Imagine csapata meghirdette a II. Imagine Író Kupát. nagyon ötletes pályázat, javaslom minden szerzőnek. Az első helyezett szerkesztést kap a műről, illetve – amennyiben jó az írás – az első három helyezett novella felkerülhet az Aranymosás oldalra a szerző bemutatkozásával.

Új on-line regény indult az Aranymosás Irodalmi Magazinban. Az Álmokon túl egy kedves fantasy történet, Oliver két világhoz tartozik, és ez sok felelősséggel, és persze meglepő szerelemmel jár. Olvassatok velünk!

A nagy érdeklődésre való tekintettel elindult az Irodalmi Kávéház, ahol kötetlenül csevegünk a szerzőket foglalkoztató kérdésekről. Az első alkalommal a prológusokról esett szó, a másodiknál a bétázásról, ma meg a képzavarról.

Tartsatok velünk augusztusban is! Ajánljátok az oldalt barátaitoknak, írótársaknak, íróköröknek is. 🙂

3 hozzászólás Szólj hozzá
  1. Kedves Szerkesztő! Őszi regénypályázatukat várva iratkoztam fel a hírlevélre. 100 szavas írástechnikai játékukban nem óhajtok részt venni, mert 560 oldalas ismeretterjesztő történelmi dokumentumregényem várakozik megjelenésre az íróasztalom fiókjában és ez még csak az első része a rendelkezésemre álló dokumentumok feldolgozásának.A témám tehát nagyon egyéni és nem is tudom, hogy létezik-e ilyen műfaj. Gondolom, az sem baj, ha nem létezik, hisz új műfajokat is létre lehet hozni Nem hiszem, hogy az írástechnikai játékuk hasznomra tudna válni. Az ismeretterjesztő történelmi dokumentumregénynek megvan a maga stílusa, amely semmilyen más stílushoz nem hasonlít. Nem hiszem, hogy tanulhatnék valamit a játékukból. Különben is, nekem nincs időm játszani, hisz még egy 500 oldalnyi hasonló műfajú rész megírása vár rám. Fiatalabb koromban több novellát is közöltem, de lányom megszületése után már nem volt időm a mesterségem mellett irodalommal is foglalkozni. A lányom már felnőtt és most végre újra írhatok. Mária

  2. Kedves Mária!
    Köszönöm a gondolatokat.
    A hírlevél automatikusan elküldi az oldal frissítéseit, nem tudom a szerzők személyére szabni. Ha nem szeretne hírlevelet, akkor praktikus leiratkozni róla. A pályázatfigyelő oldalra is kikerül majd a hír (pafi.hu), de akár az is elegendő, ha 2-3 hetente visszanéz ide, a pályázat híre feltűnő helyen lesz.
    A történelmi dokumentumregény egy létező tematika (nem műfaj, ne keverjük), és valóban van rá igény a könyvpiacon. Örülök, hogy ezzel foglalkozik.
    Ha tankönyv jellegű feldolgozást végez, akkor valóban nincs szüksége az írástechnikai dolgokra, ez csak regények esetén kell.

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük