– És mi a helyzet a lányokkal? Továbbra is reménykedhetnek a rajongóid? Még mindig szingli vagy? – hangzott el az ifjú celeb által egyre jobban gyűlölt kérdés, mire Beni magára öltötte a legelragadóbb mosolyát – mióta szerepelt, pontosan tudta, melyik arckifejezése hogyan köszön vissza a tévé képén –, vett egy mély levegőt, és kibökte:
– Az az igazság, hogy egy ideje már van valakim.
A fiú rezzenéstelen arccal figyelte, ahogy a reggeli magazin roppant dekoratív, ám tapasztalattal nyilvánvalóan alig rendelkező műsorvezetője teljesen lefagy a választ hallva. Nem ezt beszélték meg előre, így a nő reagálni sem tudott. Szerencsére gyorsan súgtak neki, így még mielőtt botrány tört volna ki az élő adásban beállt szünet miatt, feltehette a következő kérdést:
– Mesélnél nekünk valamit a szerencsés hölgyről?
– Nem szeretnék róla árulkodni, és amúgy sem ismert személy, sokat nem tudnék mondani – mosolygott rendületlenül a fiú. Elvileg lejárt a műsoridejük, és bízott benne, hogy nem érdemes emiatt a hír miatt felborítani a szigorú rendszert – a reklámidő szent és sérthetetlen. Igaza lett, a műsorvezető elköszönt tőle, Beni pedig gyorsan lelépett, mielőtt még valaki a kamerákon kívül megkérdezné, mi volt ez.
A fiú átvágott az épületen, ahol a saját stúdiójuk előtti folyosón tajtékzó producerével találta szembe magát.
– Az irodámba! Most! – közölte ellentmondást nem tűrő hangon András, és a fiú szó nélkül követte a férfit. Gyorsan terjednek a hírek, ezt pontosan tudta, de ilyen gyorsaságra nem számított. Tisztában volt vele, hogy megkapja érte a lecseszést, amiért eltért a korábban megbeszéltektől, de nagyon unta már, hogy a magánéletében vájkálnak, ráadásul amióta tényleg van valakije, aki számít, hazudni sem esett jól róla.
– Ezt mégis hogy a fenébe képzelted? – támadt neki a producer, miután becsukta maguk mögött az iroda ajtaját.
– Elegem van abból, hogy folyton ezt akarják tudni. Azt akartam, hogy leszálljanak rólam.
– Nem leszállni fognak, hanem rád szállni. Ilyenkor hova teszed az eszed? Arról nem is beszélve, hogy hány nézőt fog emiatt veszíteni a sorozat!
– Olyan sok nem lehet. – Beni még mindig nem hitt igazán a saját sikerében. A számok, az egyértelmű jelek ellenére sem. Kicsit úgy érezte, így rajta állna vagy bukna a sorozat, és ehhez nem érezte magát elég nagynak.
– A tinik és huszonévesek imádnak. Sokan miattad kezdték el egyáltalán nézni a sorozatot.
– A karakterem miatt.
– Az mostanra már mindegy.
– Megszegtem valahol a szerződést?
– Tulajdonképpen nem.
– Akkor akadjál le rólam! – vágott vissza indulatosan a fiú, aztán indult volna kifelé az irodából, de András utána szólt:
– Beni! Legalább igaz?
A fiú egyetlen pillanatig hezitált, majdnem kibukott belőle az őszinte válasz, de végül csak megrázta a fejét.
Nem vett tudomást a nyilvánvaló ellentmondásról. Egyelőre megelégedett azzal, hogy az interjúban kimondta, már nincs egyedül, és nem érdekelte, hogy a közvetlen környezete előtt ugyanúgy kénytelen lesz tagadni, mint eddig. Az öltözőbe lépve dühösen belebokszolt a falba. Mivel maradt egy kis ideje kezdésig – a többiek még be sem értek –, leült a székébe, hátradőlt, és lehunyta a szemét.
Amikor egy évvel ezelőtt belebotlott az országos kereskedelmi csatorna hirdetésébe, miszerint a népszerű sorozathoz – amit ő addig sosem látott – új szereplőket keresnek, csak viccből jelentkezett. Azt a legvadabb álmában sem gondolta, hogy felveszik. Az általa megformált karakter hatalmas port kavart – már amennyire lehet egy ilyen kis országban nagy port kavarni –, és a producerek elkezdték nyomni, hogy szerepeljen minél többet, ezzel is növelve a nézettséget. Bejött a dolog, Beninek azonban hamarosan elege lett a magánéletét boncolgató kérdésekből, különös tekintettel a párkapcsolati állapotára, és most borult ki nála az a bizonyos bili.
Nem vágyott ilyesfajta népszerűségre, ha nem kötné a szerződés, talán már ki is szállt volna. Lehet, hogy nem ismerné fel az ország minden lakója, de neki már ez is sok. Így miután harmadszor rohanták le vadidegenek autogramot kérni, besokallt. Azóta csak napszemüvegben és baseball-sapkában ment ki az utcára. Kevésbé zavarta, ha emiatt hülyének nézik, mint az, ha leszólítják. Így ha valaki gyanakodott is, annyira nem lehetett biztos a dolgában, hogy odamenjen hozzá. A módszer bevált, nem zaklatták az utcán, csak a produkció által ráerőltetett nyilvános szerepléseken.
Beninek régen volt ilyen pocsék napja. Nagy ívben tett Andrásra és a vezetőségre, az egész stábból – sőt, az egész világon! – csupán egyetlen ember véleménye izgatta, és a fiú egész délelőtt érezni vélte a férfi irányából felé áramló dühöt. Így persze dolgozni sem tudott rendesen, sokat rontott, újra és újra fel kellett venni a jeleneteit, amivel ebédszünetre mindenkit kikészített. Várta az újabb fejmosást a rendezőtől vagy magától Andrástól, ehelyett egy sms-t kapott, Marcelltől.
„Beszélnünk kell forgatás után, a kis raktárban!”
Óriási! Miért itt? Miért nem ér rá, amíg nyugiban nem találkozhatnak? Beninek most már szemernyi kétsége sem volt afelől, hogy a férfi haragszik rá, pedig nem érezte úgy, hogy ezt érdemelné.
„Megbeszélésem lesz” – pötyögte be a választ, és idegesen várta a reakciót.
„Megvárlak”
Remek! Vajon miért itt kell lekapnia a tíz körméről? Ennyire dühös, hogy már be sem akarja engedni a lakásába? Beni gyomrát görcsbe rántotta a gondolat, és ettől persze a délutáni szereplése sem sikerült rózsásabbra, főleg, hogy Marcell alig néhány méterre állt tőle. Bezzeg neki még így sem okozott gondot a meló, ugyanolyan bravúrosan bánt a kamerával, mint mindig.
A fiú alig bírta kivárni a megbeszélés végét, annál is inkább, mert kollektíven nekiestek a túlóra miatt. Beni kétségbeesve nézett Andrásra, nem akarta azzal is tovább feszíteni a húrt, hogy visszaszól, akadt éppen nagyobb gondja is.
– Hagyjátok már, nektek még sosem volt rossz passzotok? – segítette ki a producer, amire végül is befejezték a szapulását, bár azt azért még ki kellett tárgyalniuk, mennyire jó, hogy másnap neki nincs forgatási napja, így legalább kipihenheti a nyűgét.
A mindössze félórás értekezlet Beni életének talán leghosszabbjának bizonyult. Nem azért, mert annyira várta, ami utána következik, de akkorra már csak túl akart lenni ezen a napon, akármivel is kell még szembenéznie.
Az elfelejtett tárgyak raktára olyan kellékek gyűjtőhelye volt, amikre már valószínűleg nem lesz szükség, de azért sose lehet tudni alapon mégis elrakták. És az ő titkos találkahelyük, azokra az esetekre, amikor nem bírták egymás nélkül napközben.
Nem látta Marcellt, amikor belépett a túlzsúfolt helyiségbe, de amint becsukódott mögötte a súlyos ajtó, a férfi egy szekrény mögül támadt rá, megragadta a pólója nyakát, és a falnak lökte. Beni felszisszent a fájdalomtól, ahogy a feje a falnak ütődött, de jobban sokkolta a meglepetés: Marcell még sosem vesztette el ennyire az önuralmát, pedig már veszekedtek néhányszor.
– Mondd, neked teljesen elment az eszed?
– Egyszerűen elegem volt, érted?
– Minden lépésedet nagyítóval fogják követni!
– Ezeket Andrástól is megkaptam reggel, tudsz valami újat is mondani? Egyébként eltúlozzátok, nem vagyok akkor sztár!
– Médiaszereplő vagy. A rajongóid tudni akarják majd, ki a riválisuk, és a bulvár imád az ilyeneken csámcsogni! Mi lesz, ha lebukunk?
– Állj már le! Semmi olyat nem mondtam, ami miatt lebukhatnánk! – Beni közben megpróbált szabadulni a férfi szorításából, de tehetetlennek bizonyult.
– Hogy lehetsz ilyen forrófejű és meggondolatlan?
– Most nem úgy tűnik, hogy én vagyok forrófejű és meggondolatlan!
– Kapd be!
– Szívesen! Itt és most óhajtod?
A férfi erre elengedte, dühösen morogva elfordult és elindult kifelé.
– Marcell! – szólt utána Beni, de a férfi mintha meg se hallotta volna. A fiú mérgesen fújt egyet. Hát ő pedig senkinek se fog könyörögni, Marcell majd lehiggad. Vitáztak már máskor is, bár az is igaz, hogy ennyire indulatosnak még sosem látta a férfit.
De minden dühe és elhatározása ellenére sem bírta ki, még hazáig sem – a buszról küldött egy sms-t Marcellnak, de a férfi válaszra se méltatta.
Beni egészen addig bízott benne, hogy otthon lesz még egy kis nyugta, amíg be nem lépett a konyhába. Az anyja a vacsorával foglalatoskodott, és persze ő is köszönés nélkül vágott bele a mondandójába.
– Láttalak reggel.
Milyen isteni, hogy éppen szabadságon van! Beni agyát elöntötte a vörös köd, mostanra a hányinger kerülgette attól, hogy mindenki úgy tesz, mintha valami főbenjáró bűnt követett volna el. Nyelt egyet, igyekezett legyűrni a haragját.
– És?
– Nem gondolod, hogy egy ilyen hírt előbb velünk kellett volna megosztanod? Miért nem tudunk róla?
– Mert nem igaz. – A fiú ezúttal nem gondolkodott. Bár erős volt a kísértés, hogy mindent bevalljon, még nem készült fel rá. A reggeli nyilatkozatát amolyan ha nem mondhatom el senkinek, elmondom hát mindenkinek-reakciónak szánta, mert néha legszívesebben a világba kiáltotta volna, mit érez.
– Akkor ezt most nem értem.
– Ez a világ legutálatosabb kérdése, és nekem az elmúlt évben nagyjából harmincszor kellett rá válaszolnom! Fel tudod fogni, ez milyen idegesítő? – Beni nem várt választ, csak otthagyta a konyhát, és bemenekült a szobájába. Vacsoráig legalább békén hagyták, de ettől sem lett jobb hangulata, csak turkálta az ételt. Beszélni akart Marcellel, dühítette, hogy a férfi tudomást sem vesz róla – ha arra gondolt, ez mit jelenthet, elszorult a torka és törni-zúzni támadt kedve. Nem fogja hagyni, hogy Marcell csak úgy ejtse. Így meg aztán végképp nem. Akárhányszor is vitáztak eddig, sosem kételkedett a kibékülésben, de most egyáltalán nem volt ilyen biztos a dolgában.
Nem bírt otthon maradni. Vacsora után közölte, hogy elmegy kiszellőztetni a fejét és szöveget tanulni – tavasz óta ez volt a legjobb kifogás, ha el akart tűnni otthonról, és elképzelni sem tudta, télen mit fog kitalálni, bár ahogy jelenleg a dolgok álltak, lehet, nem lesz rá szüksége, hogy bármit is kitaláljon –, és elindult Marcellhez. A nagyjából negyven perces út még sosem tűnt ilyen hosszúnak. Bár általában kedvelte a meleget, most mégis idegesítette az augusztus végi forró nyári levegő, a szédelgő bogarak, a zsúfolt buszon még a nyitott ablakok ellenére sem mozdult a levegő. Mire leszállt, már nem akart sem kiabálni, sem veszekedni, csak a férfi ölelésére és csókjára vágyott, és rettegett tőle, hogy nem kapja meg.
Marcell házában már majdnem egy hónapja nem működött a kaputelefon, és ezért a fiú most kifejezett hálát érzett: tartott tőle, ha ott kell csöngetnie, fel sem jut az emeletre. Egyre erősebben dobogó szívvel állt Marcell ajtaja előtt, míg végül elszánta magát, és megnyomta a gombot.
Marcell összerezzent a csengő hangjára. Tudta, hogy Beni az, és bár továbbra is úgy gondolta, nem lenne jó ötlet a fiúval beszélni, azt már nem hagyhatta figyelmen kívül, hogy Beni a küszöbén áll. Az sms-ről képes volt nem tudomást venni, de azt nem tudta megtenni, hogy nem nyit neki ajtót.
– Bemehetek? – kérdezte a fiú, tőle szokatlanul halkan.
Marcell csak bólintott, majd félreállt az ajtóból. Beni levette a napszemüvegét és a pólója nyakába akasztotta.
– Haragszol? – kérdezte, és kissé lehajtott fejjel sűrű szempillái alól nézett fel a férfira. Marcell már sokadszor gondolkodott el ezen a gesztuson. Mennyi benne a tudatosság és mennyi az ösztönösség? Vajon tisztában van vele a fiú, mit művel az emberekkel, amikor így néz rájuk? Ráadásul nála ez a hatás sokkal hatványozottabban érvényesült, Beni ilyenkor bármit el tudott érni nála.
– Nem haragszom.
– Tényleg? Akkor miért nem válaszoltál?
– Akkor még haragudtam.
– És most már nem? – Beni a nyaka köré fonta a karját, és egészen közel húzódott hozzá.
– Most már nem – válaszolta Marcell, önkéntelenül átölelve a fiú derekát. Olyan természetesnek tűnt az érintés szükségessége, akkor is, ha valójában egy kicsit még mindig haragudott rá a meggondolatlanságáért, hogy nem bírta ki nélküle.
– Az jó – súgta Beni, és olyan hévvel csókolta meg, hogy nekitántorodtak a falnak, a fiú szűk bőrnadrágjára akasztott lánc pedig durván, bántóan megcsördült.
Beni olykor kifejezetten erőszakosan követelte magáénak, ami járt. Ettől Marcell puszta játékszernek érezte magát, amin a fiú levezetheti a feszültséget. Nem mintha bármit is tudna tenni ellene.
Az ő olvasatában csupán szeretők voltak, és bár ő többre vágyott, nem hitte, hogy a tizenhét éves fiú valami komolyat szeretne. Sokszor átkozta is magát, amiért belement ebbe az egészbe.
Pedig néha úgy érezte, lehetne több. Amikor szeretkezés után a fiú elégedetten doromboló macska módjára simult hozzá, és látni engedte az igazi énjét. Egy rövid időre levette az álarcát és valódi önmagát adta. Ilyenkor néhány percre kibújt a vagány srác szerepéből, sebezhetőnek és érzékenynek tűnt, és Marcell többet akart ezekből a percekből.
Az első találkozáskor, amikor a fiút bemutatták a stábnak, Marcellnak az a benyomása támadt, hogy nem is nagyon kell színészkednie: ő maga is pont olyan, mint a karakter, amit játszani fog. Egy vagány bajkeverő szerepére kerestek színészt, és bár Beni semmiféle előképzettséggel nem rendelkezett, a meghallgatáson olyat alakított – állítólag –, hogy a producer és a rendező is azonnal beleszeretett, mert tökéletesen passzolt a szerephez.
Marcellnak meg sem fordult a fejében kikezdeni vele, több okból kifolyólag sem, pedig hamar rájött, hogy Beni is meleg: volt hozzá gyakorlata, hogy meglássa, mit néz a fiú, ha nem a kamera köti le a tekintetét. De hát ez még közel sem elég hozzá, hogy rávesse magát, még akkor sem, ha amúgy nemcsak a kölyök vagánysága keltette fel a figyelmét.
Úgy tűnt, Beni számára is nyilvánvaló, hogy ugyanabban a csapatban játszanak, mert a fiú igen hamar kivetette rá a hálóját. Marcell egyrészt elképzelni sem tudta, miért pont őt szúrta ki – hiszen a fiú minden ujjára két srácot is találna –, másrészt esze ágában sem volt beadni a derekát. Sokallta a köztük lévő korkülönbséget, a fiú arrogáns, beképzelt stílusa távol állt tőle – nem is értette, hogy bírnak vele a rendezők –, meg aztán sosem lőtt házinyúlra, pedig alkalma korábban is adódott rá. De a magánéletét mindaddig sikeresen hagyta a stúdió falain kívül, ráadásul akkor épp járt valakivel.
Aztán elkapta Beni egy gyenge, őszinte pillanatát. Álarc nélkül. Akkor és ott valamivel sikerült levennie a lábáról.
– Azért a hétvégi program még áll? Vagy beijedtél? – kérdezte a fiú felemelve a fejét a mellkasáról. Marcell elkomorodott az incselkedő hangnemtől.
– Nem ijedtem be, de nem akarom, hogy kiderüljön. A hétvége még áll, de nagyon vigyáznunk kell.
– Eddig is vigyáztunk. Még csak nem is sejtenek semmit, azok sem, akikkel együtt dolgozunk. Úgy eltúlozzátok! Muszáj engem baszogatni? – Beni arrébb húzódott, felült, átkulcsolta a térdét. Marcell ebből minden kétséget kizáróan tudta, hogy a fiú megsértődött. Normális körülmények között ilyenkor bocsánatot kérne – bármit is követett el –, de ez most távol állt a normálistól.
– Nem mi baszogatunk. De ne félj, meg fogod kapni a médiától.
– Ne már! Nem Amerikában vagyunk, hogy paparazzik bujkáljanak a bokorban!
– Ez tény. De itt is a sarkadra tudnak lépni. Láttam már olyat, hogy valakinek a médiacirkusz tette tönkre a karrierjét. És egy ilyen botrány nem épp a legjobb ajánlólevél itthon.
Beni csak megrántotta a vállát. Hiába ült neki háttal a fiú, Marcell így is látta maga előtt az arckifejezését: a pengevékonnyá préselt ajkat, a villámokat szóró szempárt, az összehúzott szemöldököt. Utálta, amikor a fiú dühös rá, de elhatározta, hogy most akkor sem fog visszakozni. Beni nem igazságos, és ezt meg kell értenie.
– Rendben, téged nem érdekel. Nem akarsz sztár lenni, mindegy mi történik a pályafutásoddal. Nem izgat, mit szólnának a szüleid, a kollégáid. De az én bőrömet is vásárra vitted vele.
Beni erre hátrafordult. Most nem dühösnek tűnt, inkább kíváncsinak, mint aki nem is érti, miről beszél a férfi.
– Holnapra úgyis elfelejtik – közölte, még mindig dacosan. Marcell felsóhajtott. Beni olyan gyerekes néha. Persze, mi mást is várhatna tőle?
– Nézted ma a netet? – A fiú megrázta a fejét. – Ha hazamentél, nézd meg. Kezdheted az interjúd alatti hozzászólásokkal, és majd megérted. Készülj fel rá, szombaton szét fognak szedni.
Beni nem szólt semmit, csak a szemébe nézett, mint aki azt fontolgatja, mit reagáljon erre. Marcell úgy érezte, a fiú még mindig nem hisz neki, és nem tudta mire vélni a hallgatását. Beni nem az az alkat, akit csak úgy el lehet némítani.
– Megyek fürdeni – közölte végül a fiú, és Marcell ebből biztos lehetett benne, hogy lezártnak tekinti a témát. Ő pedig nem akart újabb vitába bonyolódni.
Marcell végignyúlt az ágyon. Beni a fürdőszobát is szerette birtokolni, így ilyenkor nem lehetett zavarni. Mikor negyedóra múlva a fiú visszatért, jó ideig szótlanul készülődött, mintha azon gondolkodna, mit is mondjon.
– Nem hagyom, hogy tönkretegyék a hétvégénket – jelentette ki végül az ágy szélén ülve, a cipőfűzőjével foglalatoskodva. Marcell szerint a fekete bőrnadrág, a fekete, halálfej-mintás póló és a szintén fekete, magas szárú bakancs egyáltalán nem illett Benihez, nem is tudta megszokni, de nem hitte, hogy joga lenne megjegyzést tenni a fiú öltözködésére. Vagy bármi másra, úgy nagyjából mostanáig.
– Holnap jövök – folytatta Beni, mielőtt bármit mondhatott volna. A fiú hátrafordult és hozzáhajolt egy csókra. – Maradj csak, kitalálok.
A fiú szinte még ki sem lépett az ajtón, Marcellt rögtön emészteni kezdte a hiányérzet. Talán könnyebben viselné, ha nem együtt dolgoznának, de a lopott percek a stúdióban nem elégítették ki az éhségét. Még ha meg is volt győződve arról, hogy ez csupán futó viszony Beni részéről, arra már rég rájött, hogy neki ennél jóval több kell. És ezt a vágyát nem tudta elnyomni.
Hm, hm… Nem egy megszokott írás, mondhatni egyedi. Nem tudom, hogy kinek mennyire fog tetszeni a témaválasztásod. Nekem speciel nincs vele bajom, ez olyan téma, amit nem lehet a szőnyeg alá söpörni, néha beszélni kell róla.
Hamar a végére értem, olvastatta magát. A kép alapján biztos voltam benne, hogy mi is a fő irányvonal.
Különösebben nem tudok mibe belekötni, a kikerüléshez pedig gratulálok! 🙂
Érdekes a téma és a konfliktus felvetése, bár az én ízlésemhez képest sokat _mondtál_ és keveset _mutattál_ a szereplők gondolataiból, érzéseiből. Marcell karakterét valahogy nem hoztad közel hozzám, hiába olvastam végig a részletet, úgy érzem, életrajzi adatokon kívül szinte semmit sem tudok róla. Remélem, ez később változik, és ő is összeáll egy egész személyiséggé. Egyelőre nem tudom eldönteni, megnyert-e magának a részlet, megvárom a második részt 🙂
Végre 🙂 Vártam már, hogy idén is lesz-e Szivárvány-körbe passzoló írás, örülök, hogy van (remélem még lesz is :)). A téma miatt már előre az „előjegyzés” gombra klikkelek, és várom, hogy elolvashassam a teljes könyvet.
A feltett részlet érdekesen indult, viszont ez a „sztáros” téma nem igazán fog meg, kinőttem már az ilyen sztorikból. A korkülönbség, és az abból fakadó problémák viszont érdekesek, ahogy Marcell alakja is annak tűnik. Ami Benit illeti, tetszik a benne tomboló kettősség: egyszerre vannak feminim jegyei, amikor Marcellel van, máskor meg tökre hozza a férfias figurát, az első fejezetből legalábbis ezt szűrtem le. Épp emiatt mondhatom azt, hogy érdekes mindkét főszereplő, csak ez a sztáros dolog az, amit nehezen fogadok be.
Az írástechnikával kapcsolatosan nem én leszek az, aki a lehető legjobb tanácsokkal lát el, így csak egyet említenék meg: „Bár általában kedvelte a meleget, most mégis idegesítette” – értem én, mit akarsz mondani, csak az ilyen „kikacsintások” hülyén veszik ki magukat figyelembe véve a szereplőidet.
Akárhogy is, drukkolok, szívesen olvasnám a folytatást, akár nyomtatásban, akár digitális formában. Hajrá! 🙂
+ 1 gondolat: remélem a megismerkedésükből, a „hódításról” lesznek még infók. Általában az a legérdekesebb rész, amíg összejönnek, és a későbbiekben az olvasó jobban tud drukkolni a karakterek párkapcsolatáért, ha ismeri a megismerkedési/egymásba szeretési folyamatot.
Engem megfogott. Merész és érdekes. A szöveg is igényes, nem esik szét, egyszerű, olvasmányos. Én is kíváncsi lennék arra, hogyan jöttek össze, hogyan működik ez náluk, miben más és nehezebb. Gondolom, mindez később kiderül. Szívesen olvasnék mind két karakter lelkivilágáról, jobban elmélyednék a múltjukban. Gratulálok a kikerüléshez! 🙂
Nem az író vagyok, hanem a korábbi Alex.
Szerintem nem egyedi, sok hasonló írás van a neten, nem emelkedik ki közülük. A slash meg divat.
Meg szerintem lány írta, ilyet nem hiszem, hogy férfi leír:
„Vajon miért itt kell lekapnia a tíz körméről?”
„…a pengevékonnyá préselt ajkat, a villámokat szóró szempárt, az összehúzott szemöldököt.”
A nézőpont is ugrál, hol az egyik, hol a másik fejében vagyunk, és gondolom, ez később is jellemző.
Mégis tudhat valamit a szerző, hiszen kikerült. Az egyediség azon múlik csupán, hogy az olvasó miket olvasott előtte. Minden történetet megírtak már egyszer… A nagy divat szerintem a fantasy.
Gratulálok az írónak, sok sikert kívánok. Az idei pályázaton eddig az első ilyen írás, már kicsit sűrű volt a felhozatal.
A szerző hozza a nyelvi szintet, ezért is olvashatjuk a művét 🙂 – néhol túlmagyarázottnak tűnt, de ennek ellenére gördülékeny. Javítható apróságok. A két nézőpont váltakozása követhető volt, ha ez átgondoltan van jelen a mű egészében, nem probléma.
A történet cselekményéről viszont nem kaptam támpontot a részletből. A média jelenléte és a téma alkalmas egy társadalomkritika bemutatására, de ha ez csak a párkapcsolati nehézségekkel és a másság körüli köztudatformálással van párosítva az engem nem motiválna a regény elolvasására. (persze aligha vagyok célcsoport :))
Az alapszituáció és a körülmények pedig erős yaoi hatásokat mutatnak – tele van velük a net. (A hitelesség, és a szerző személyét illetően ennyiből pedig nem szeretnék következtetni – de kérdésként felmerült bennem is)
Gratulálok és sok sikert!
Uhh…téma ide vagy oda, a stílusod tetszik. Olvasmányosan, gördülékenyen írsz és nekem bejön, hogy a karaktereid nem csili-vili tökéletesek. Ettől lesznek élők és reálisak. Szóval hajrá… 🙂 A témáról meg: bátor választás, kockázatos is, de személy szerint díjazom, hogy belevágtál. Gratulálok a kikerüléshez!
Helló,
Először is köszönöm mindenkinek, aki vette a fáradtságot, hogy elolvassa 🙂
Mayer Emma Laura: Köszönöm, örülök, hogy egyedinek találod. A téma nyilván rizikós, de már az is eredmény, hogy idáig jutottam. Az mindenesetre jó, ha nem tudsz különösebben mibe belekötni 🙂
Laura Arkanian: Köszönöm a véleményt! Sajnálom, hogy Marcell nem került közel hozzád, ami meg a mutatást illeti, bízom benne, hogy legközelebb majd jobban megy. Remélem, olvashatod a második részletet is, és az jobban meg fog nyerni magának.
Rácz-Stefán Tibor: Köszönöm a hosszú kommentet. Örülök, hogy megkaptam az előjegyzést, bízom benne, hogy el is jutunk odáig, hogy élj a lehetőséggel 🙂 Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy kinőttél a „sztáros” témából, és most nem állok neki magyarázni a dolgot, de ha egyszer olvashatod, remélem, hogy a „sztáros” rész sem lesz terhedre.
A „kikacsintásért” bocsánat, nemhogy nem volt szándékos, de fel sem tűnt, csak most, hogy szóvá tetted.
Az jó, hogy érdekesnek találod a karaktereket, és igen, lesz még szó a megismerkedésükről. Szerintem viszont kihívás úgy írni, hogy nem a megismerkedéstől kezdődik a történet.
Kamilla: Köszönöm, örülök, hogy téged megfogott. Ahogy Tibornak is írtam, lesz szó a megismerkedésükről, lesz elmélyülés is – kérdés, hogy elég mély lesz-e, bízom benne, hogy igen.
Alex: Nem ugrál a nézőpont, hanem jelenetenként váltakozik. A kommented többi részéhez nem érzem szükségét megjegyzést fűzni.
PomPom: Köszönöm 🙂
Valter: Az mindenképpen érdekes, hogy bár nem tartozol a célcsoportba, azért tisztában vagy vele, milyen yaoi hatásokat mutat, ami arra utal, hogy ezt a szegletét a dolgoknak mégiscsak ismered. A témával foglalkozó írások elnevezései közt egyébként nem véletlen van különbség, ami engem illet, bár tudom, mi az a yaoi, nemigen olvasok ilyesmit, tehát nem értem, hogy hathatott volna az írásra.
Ahogy én láttam a többi kikerült részletből sem – legalábbis sokból nem – lehet támpontot kapni a cselekményre vonatkozóan az első fejezetből (bár szerintem megvan itt a támpont, noha tényleg nincs kimondva nyíltan). Az viszont érdekel, hogy mi motiválna a végigolvasásra?
A véleményt mindenesetre köszönöm.
O.M.Page: Örülök, hogy tetszett, annak különösen, hogy a karaktereket élőnek találtad. Köszönöm neked is a véleményt!
De, ugrál. Ha nem ismered föl, az még nagyobb gond. 🙂
Kedves, hogy kérdezel, de nem vagyok biztos benne, hogy segítség, ha válaszolok a kérdésedre. A véleményem csak egy a sokból, és jellemzően nem az átlag olvasót képviselem, mégis talán segít a helyén kezelni a meglátásaimat, (szóval számomra a több szálon futó cselekmény, a több összefüggésben értelmezhető részletek, és az olvasónak is teret adó művek válnak érdekessé,) és mivel ez teljesen egyéni kérdés, csak engem kell, hogy korlátozzon. – Ezen részletnél egy szálat és egyetlen értelmezési spektrumot érzékeltem az első fejezet alapján.
Egyetértek, valóban érdekes mennyi mindenről van tudomásom… az internet csodája 🙂
A hatásokkal kapcsolatban könnyen előfordulhat, hogy tévedtem. Ám ha a mű felismerhetően megfelelni a zsáner általánosságainak talán még nem hiba. A média/celeb jelenlét viszont a távol-keleten minden más irányzatban egy nagyon kedvelt elem, ami érzékelhető kulturális eltérésen alapszik, így az összecsengés még erősebb.
Abban igazad van, hogy több más műnél is hasonló az előremutató információk hiánya – egy könyv esetében a borító és a fülszöveg is jelent támpontot, lapozgatni is lehet benne, itt ezek hiányoznak, tehát a folytatással kapcsolatos felmerülő kérdésekre nem kapunk választ – és számos meglátásunkat csak a teljes történet ismeretében tudod megítélni, (mi minősíthető hibának és mi történik az alkotó szándéka szerint?) mert ezen a ponton egyedül a szerző ismeri a sztori egészét.
Hogy van-e jelentősége mindennek, azt csak te tudhatod. Számomra „tipmix”, hogy a történetedben mennyi a fikció, mennyi a saját tapasztalat, mennyi az másod-harmadkezes infó, vagy a tágabb kulturális hatások és kutatások eredménye. Ha összességében egy jó könyvet írtál ennek nem lesz jelentősége.
A stílusod pedig meglenne ahhoz, hogy bármilyen más témával foglalkozz, publikálás esetén nehezen fogod elkerülni a személyes motivációidat illető kérdéseket, elég ha Freud, vagy találóbb, ha Vladimir Nabokov és Lolita esetét nézzük.
„A stílusod pedig meglenne ahhoz, hogy bármilyen más témával foglalkozz, publikálás esetén nehezen fogod elkerülni a személyes motivációidat illető kérdéseket, elég ha Freud, vagy találóbb, ha Vladimir Nabokov és Lolita esetét nézzük.”
Emiatt a pár sor miatt írtam. Miért kell számot adni azért valakinek, meg Lolitához hasonlítani, mert meleg témában ír?. Kijelenteni, hogy a stílusa meglenne bármi máshoz, és bujtatottan sajnálkozni azon, hogy mégis ebben írt. Itt rögtön a személyes motivációkat kell boncolgatni, mintha valami lelki defekt lenne a háttérben, bezzeg ha hentelős horrort vagy sorozatgyilkosos krimit ír valaki, az olvasók többségének eszébe sem jutna firtatni, hogy az író számot adjon a személyes motivációkat illetően.
Nem tisztem a szerzőt védeni, nem is akarom, ezért nem a regényrészlethez fűznék kritikát, csak szeretnék pár dolgot tisztázni, mert sokan félreértik és félreismerik ezt a jelenséget, ami most kezd kibontakozni a magyar zsánerirodalomban, külföldön viszont már régóta publikált és „polgárjogot nyert” műfaj. Nevezetesen az M/M romance-ről és a gay romance-ről beszélek. Ez itthon még csak egy „téma”, külföldön viszont zsáner, és sok könyvet kiadnak ez alatt a címke alatt. Nem, ez nem yaoi, nincs sok köze hozzá, persze rá lehet húzni, de a yaoinak teljesen mások a hagyományai, a megjelenései formái, a jellemzői. Ha valaminek megfelel ez a regényrészlet, talán akkor az M/M romance-nek, ennyiből leszűrve, és az sosem gond, ha egy részlet megfelel az általa választott zsáner követelményeinek, sőt, a törzsolvasói ezt várják el.
Az, hogy mennyi ilyen van fenn a neten (azt is lehetne firtatni, hogy azok definíciószerűen micsodák, de hagyjuk, nem fontos, nevezzük most slashnek), és divat-e a slash… Hát, az a helyzet, hogy amióta a slash megjelent, hetvenes évek óta, legfőbb ellenzői azzal vigasztalják magukat, hogy ez múló divat. Azóta eltelt egy kis idő,és inkább mindig több teret nyer, ahelyett hogy eltűnne, ahogy a divattrendek, témák többsége. Egyébként kutattam a téma után, és írtam is erről egy népharagot kiváltó cikket, tehát nem hasamra ütök és levegőbe beszélek most 🙂 Ennyit szerettem volna elmondani, érdekességképpen, vállalva, hogy ezután nekem is boncolgatni kell a személyes indokaim és motivációim 🙂
Nekem is megakadt a szemem a beidézett mondaton. Szerintem a jó író a karakterről ír és annak a motivációjáról, nem állandóan a sajátjáról.
Ha melegekről írnék, le is fejelném azt, aki utána lebuziz. De női főhős után se akartam még átoperáltatni magam. Na bumm. Az író nem köteles beszámolni a motivációjáról.
(Hiányolom a pályázatról kötözős szexet… semmi szürke 5o???)
Odett: nagyon könnyen értetted félre. Pont ez a lényeg Nabokov esetében is, ami jó példa arra, hová vezetnek az alaptalan feltételezések, és mennyire nem lesz érdekes a valóság, ha a „közvélemény” egyedei hinni akarnak valamit.
A felvetett téma az összes köztudatban létező sztereotípiát előhívhatja az olvasóból – ezt a horrorszerzőknek is érdemes figyelembe venni.
Ráadásul én semmi olyat nem említettem, amit ti kimondtatok 🙂