Christine Brygger: Salvioni krónikák

1.Éjjeli beszélgetés

Meliora

 Az éjjel kihallgattam anya és apa beszélgetését. Persze rólam volt szó. Éjfél körül szokták megbeszélni a gyereknevelési kérdéseket, mióta a kamaszkorba léptem. Azt gondolják, hogy akkor már biztosan alszom.

Hát pedig nem. Mostanában igazából éjjel élek.

13 éves vagyok, vagyis majdnem annyi. Még 4 hónap és betöltöm. Egy elég kemény két tannyelvű gimibe járok. Most vagyok nyolcadikos és már angolul tanuljuk a fizikát, a kémiát és a történelmet, az ének és a tesi mellett, természetesen. Szerencsére eidikus memóriám van – legalábbis ezt mondta az osztályfőnököm anyuéknak. Mivel nem értettem, miről beszélnek, utánanéztem a neten. Fotografikus memóriát jelent – így elég kétszer végigolvasnom valamit, hogy megjegyezzem.

Már egy éve sokat nézegetem magam a tükörben. Korábban nem nagyon érdekelt a külsőm, de most minden nap találok valamit, amit meg akarok változtatni magamon.

Anyuék szerint gyönyörű őzikeszemem van. Szerintem túlzás ezt mondani egy kicsit dülledt, de semmi különös barna szempárra.

A hajam szög egyenes, képtelenség bele bármilyen hullámot varázsolni, mert két óra múlva a legerősebb csavaró után is kirúgja magát. A színe sem az igazi. Legalább háromféle barna és két szőke árnyalatot számoltam meg benne a múltkor. Olyan összevissza, nem egyenletes, cirmos.

A bőröm elég szép, bár néha ellepnek a pattanások. Porcelánfehér és a szám szélén egy kis anyajegy is van, mint Cindy Crawfordnak. Ezt néha csinosnak találom, néha szörnyűnek.

Nincs bennem semmi érdekes. Én vagyok a tizenkettő egy tucat tini lány. Vagy talán mégsem. Mert van valami, ami nagyon is érdekes és az enyém. Erről eddig senkinek nem szóltam, de most már nem tudom magamban tartani.

Az én nagy titkom:az ezüst csésze.

Mióta ittam az ezüst csészéből, az éjszakáim egyre érdekesebben telnek.

Ma éjjel sem lettem volna otthon, hogy végighallgassam anyu és apu beszélgetését, de elaludtam, míg arra vártam, hogy a szüleim lefeküdjenek végre. Így csak későn sikerült összeállítanom az italt. Larion a lelkemre kötötte, hogy minden nap frissen adjam hozzá a tiszafa összenyomott bogyóját és csak két órával később igyam meg a csészéből, különben nem jutok el hozzájuk. És én pontosan így teszek nap mint nap, mert újra ott akarok lenni velük.


2.Valami baj van…

Nerina

 Ma nagy vitám volt Ticiannal. A férfiak néha olyan értetlenek! Nem volt képes felfogni, hogy egy anyának lehetnek megérzései az egyetlen gyermekével kapcsolatban! Márpedig én érzem, hogy Meliorával nincs minden rendben.

Éppen ezt próbáltam elmagyarázni Ticiannak ma éjjel. Kivártam, hogy éjfél legyen, még be is pillantottam Meliora szobájába a biztonság kedvéért. Olyan édesen aludt! Akármilyen nagy lakli kamasz is már, ilyenkor, mikor alszik, még mindig az én kicsi lányom.

Néztem pár percig, hogy szuszog, majd csendben behúztam az ajtót és benyitottam a hálószobába.

 

Máskor, ha belépek ide, mindig elfog a nyugalom.

Személyesen felügyeltem a falak festését, én raktam fel a függönyöket, és nem hagytam békét a szállítómunkásoknak, míg minden úgy nem állt, ahogy én szerettem volna. Biztos kukacosnak gondoltak, de nem érdekel. Az otthonom nagyon fontos nekem, a hálószoba pedig különösen.

A mézsárga falak meleg színét visszatükrözi a mintás szőnyeg. A halvány krémszínű alapba mézsárga, akvamarin, türkiz és narancsos virágokat szőttek az ügyes kezű török mesterek. A hófehérre festett franciaágy, a hozzá illő éjjeliszekrényekkel és fésülködőasztallal pihenésre csábít.

A hatalmas, kétszárnyú franciaablakot keretező függönyök beengedik a napfényt, de kirekesztik a kíváncsi szemeket. Mellettük a szőnyeg színeit visszatükröző sötétítők.

A sarokban álló pihenőfotel a mellé állított állólámpával szinte hív, hogy bekuckózd magad egy pléddel és elmerülj egy jó könyvben. Meliora szerint ugyan maradi vagyok ezzel a könyv mániámmal, mert olvasni már csak e-bookot menő. Nem bánom, nekem akkor is fontos a könyv illata, a súlya a kezemben, ahogy az ölembe simul, amikor olvasok.

Béke, nyugalom és pihenés szigete a hálószobánk.

 

De nem ma. Ma aggodalommal telve léptem be a hálószobába és rögtön letámadtam Ticiant, aki kényelmesen elnyúlva az ágyon olvasott.

            El kell vinnünk Meliorat kivizsgálásra, nincs más megoldás! – mondom az idegességtől kicsit megemelt hangon.

            Drágám, légy türelmes. Kamaszodik, az változásokkal jár – nézett fel rám Tician a szemüvege fölött. A következő pillanatban már újra a könyvét bámulta. Legszívesebben kitéptem volna a kezéből!

            Szerinted az normális, hogy egyre sápadtabb és szinte semmit nem eszik?! A kamaszkor velejárója lenne, hogy egyre inkább hasonlít egy piszkafára?

Még pár hónapja milyen szép, formás nagylány volt, emlékezz csak! Hogy mosolyogtunk, hogy kicsit zavarba jön a növekvő mellétől és folyton takargatta a vékonyodó derekát és kerekedő csípőjét. A kislányunkból nagylány lett, aztán történt valami és minden elromlott.

 Tehetetlennek érzem magam, teliszalad a szemem könnyel.

Tényleg nem tudom, hogy mi történik. Meliora egyszer csak távolodni kezdett tőlem és egyszerűen nem tudok hozzá férni. Nem is beszélve arról, hogy az eddig megbízhatóan jól tanuló lányunk egyre több egyest hoz haza. Már gyomorgörcsöm van, ha meglátom, hogy a telefonom az iskola számát írja ki.

            Mit mondanak a tanárok? – kérdezi csitító hangon Tician.

            Ők sem értik! – pördülök felé járkálás közben.

A franciaágyon hever, lába kényelmesen keresztbe vetve és egyáltalán nem látszik idegesnek. Szemüvege mögül mosolyogva figyel nagy, barna szemével. Mintha csak Meliora szemét látnám! Egyre idegesebb leszek ettől a nagy nyugalomtól.

            Annyit látnak, hogy órákon nem figyel, mintha nyitott szemmel aludna. Ha felszólítják, fogalma sincs az anyagról, a dolgozatai szinte értékelhetetlennek.

            Nem lehet, hogy egy fiú van a dologban? Emlékszem, én is két hónapig kifordultam magamból, mikor kilencedikben beleestem Kathrinba. – nosztalgiázik csendes mosollyal Tician.

            Szerinted az betudható a szerelemnek, hogy ma majdnem lezuhant a lépcsőn? – dobom be végül a nagyágyút. Nem akarom sokkolni, de elegem van abból, hogy szerinte én fújom fel az egészet. Eddig én is próbáltam azzal biztatni magam, hogy csak türelem és megértés kell és Meliora átesik ezen a nehéz perióduson. Végül is a dackorszakban sem volt könnyű vele. De ez a mai eset nagyon megrémített.

            Micsoda?! – végre Tician is kijön a sodrából. Ülésbe pattan és most már tényleg figyel rám. Nyoma sincs már a hanyag heverészésnek, hirtelen nagyon is összeszedett lett. Nem véletlenül tartják az egyik legígéretesebb kutatónak a laborban. Félelmetes erővel képes koncentrálni, ha valami érdekli. És a mondandóm végre érdekelni kezdte.

            Délután, mikor ment fel a szobájába láttam, hogy megbillen és csak a korlátba kapaszkodva nyerte vissza az egyensúlyát. – Újra elfogott a rémület, mint délután. Lelki szemeimmel már láttam, ahogy Meliora, mint egy lassított felvétel dől hátra és lezuhan a lépcsőn. Én meg tehetetlenül nézem végig a lépcső aljából, ahogy legurul. Egy pillanat alatt végigfutott az agyamon minden szörnyű lehetőség.

            Szerencsére elkapta a korlátot, de addigra már reszkettem a sokktól. Nagyon félek, hogy valami komolyabb dolog van itt a háttérben – fűzöm hozzá még nyomatékosan.

Végre Ticiant is sikerült meggyőznöm.

            Szerinted mi az, ami komolyabb? – kérdez vissza.

            Hát…Valami étkezési zavar?

            Áááááá, az biztos nem.

            És miért nem? Egyre fogy.

            Annak lehet más oka is.

Lerogyunk az ágyra és csak meredünk egymásra – két tanácstalan szülő.

            Mit tegyünk? – kérdezem.

            Adjunk neki még egy kis időt – válaszolja hosszas gondolkodás után Tician.

            És addig ne tegyünk semmit?!

            Bemehetnél az iskolába, hogy beszélj az osztályfőnökével és a többi tanárral.

            Jó, bár eddig nem sok sikert értem el ezzel. És te?

            Utánanézek a neten, milyen betegségek állhatnak a fogyás hátterében – néz rám szemrehányóan a közbevágás miatt. Nem szereti, ha a gondolatmenetében megzavarják. – Keresek egy pszichológust is, és ha nem látunk javulást, akkor megtesszük a szükséges lépéseket. Arra is megpróbálom rábeszélni, hogy fusson velem esténként. Jót tenne az étvágyának.

Közben te próbálj vele beszélni, hátha megtudunk valamit. – osztja ki feladatomat hadvezérré lényegült férjem.

            A szobáját is át kéne néznünk – vetem fel bátortalanul.

Ticiannal nem vagyunk hívei a kutakodásnak, igyekszünk tiszteletben tartani Meliora magánszféráját.

            Azt hiszem ezt nem kerülhetjük el – sóhajt Tician. Látom, hogy ő sem boldog az ötlettől, de nincs mit tenni. Ha Meliora ne adj’ Isten drogozik, annak minél hamarabb ki kell derülnie.


3.  Most

Meliora

 Csendben osonok vissza a szobámba, miután anya és apa befejezte a beszélgetést. Halkan magamra csukom az ajtót és remegő kézzel fejezem be az italomat.

Az éjjeliszekrényemen álló üvegből – mely a címke ellenére nem köhögés elleni gyógynövényes szirupot tartalmaz – egy adagot löttyintek az ezüst csészébe, majd a pot-pourris edényből kiveszek két piros bogyót és ujjaim között szétnyomva belepottyantom. Utána kisurranok a fürdőszobámba és szappannal alaposan kezet mosok. Larion többször felhívta a figyelmemet, hogy a tiszafa bogyója mérgező, a bőrömön sem maradhat sokáig, mert rosszul leszek tőle.

Nincs több teendőm, várnom kell két órát, míg összeérik az ital és én elindulhatok Salvion felé. Hogy megnyugodjak, előveszem a naplómat és leírom, ami történt. Mostanában sokszor teszek így. Egyre jobban feszít a sok salvioni élmény, amit nem mondhatok el senkinek. A naplóm meghallgat és biztosan nem lesz árulóm.


4.  Meliora naplója

          részlet –

…Véletlenül hallottam meg a beszélgetést, mikor kimentem a WC-re. Üldögéltem félálomban és hirtelen meghallottam a nevem. Anya, ha ingerült, mindig hangosan beszél. Utána megint elhalkultak, de akkor már érdekelt, hogy mit mondanak rólam. Odaosontam az ajtajukhoz és leültem. Hátamat a falnak vetettem és hallgatózni kezdtem.

Nagyon felháborodtam, mikor anya nem nélküli piszkafának nevezett. Lopva végignéztem magamon, mikor ezt mondta. Mi tagadás, nem sok maradt a mellemből, ezt kicsit bánom. Vagy mégsem. Sokszor eszembe jut, hogy régebben nem kellett foglalkoznom ezzel a két kidudorodással a mellkasomon, most meg állandóan útban vannak és menet közben zavaróan himbálóznak. De persze a fiúk odavannak a nagy mellű csajokért, szóval mégis. Nem is tudom.

Másrészt végre le tudom csúsztatni a legkisebb méretű farmeromat a csípőmön úgy, hogy ki sem kell gombolnom. Nem rezeg rajtam semmi járás közben és a combom sem súrlódik össze kellemetlenül.

Igazán nem értem, mi baja anyának. Szerintem egyre könnyebb és kecsesebb vagyok. Tudok suhanni, a legkeskenyebb kerítésrácson is újra átcsusszanok és oldalról sincsenek rajtam dudorok. Olyan könnyűnek érzem magam, mint a szélben lebegő pitypangpelyhek. Végre kezdek itt is olyan lenni, mint Salvionban.

A beszélgetésből tudtam meg, hogy délután anya meglátta, amikor megszédültem és a korlátba kellett kapaszkodnom, hogy le ne essek a lépcsőről.

Ő nem láthatta, hogy egy pillanatra összeért a két világ és a lépcsőfordulóban megláttam Larion szemét, ahogy engem néz. Úgy meglepődtem, hogy elvétettem a lépcsőfokot. Csak ennyi történt, semmi több.

Anya viszont azt hiszi, hogy minimum vészesen vérszegény vagyok, de lehet, hogy anorexiás, netán drogozok, vagy ki tudja, mi jut még az eszébe.

Jaj, ne máááár!

Anyának fogalma sincs róla, hogy nem kívánom az itteni ételeket, mióta éjszakánként Salvionban ehetek. Ha el tudnám hegedülni a különbséget! Amivel ott kínálnak, ezerszer finomabb, de az itteni testemet nem táplálja.

Szalvia mindig újabb meglepetéssel vár, amikor átérek. Ez egy játék lett kettőnk között. Ő próbálja kitalálni, hogy minek örülnék, én meg boldogan habzsolom be, amit készít. Először palacsintát sütött nekem – amit imádok -, de mostanra eljutottunk a fokhagymás vajban párolt kagylóig és ott annak is isteni az íze. Aki itthon ilyet akarna lenyomni a torkomon, annak biztos a fejére borítanám a tányért!

Valamit ki kell találnom, mert anya meggyőzte apát, hogy tényleg baj van és el akarnak vinni egy pszichológushoz. Csak azt nem tudják egyelőre eldönteni, hogy étkezési zavarokkal küzdők vagy drogosok közé kéne mennem. Mivel kiskorú vagyok, csak a két szülő együttes engedélye kell és már be is zsuppoltak egy gyógydába. Az nagyon gáz lenne! Azt nem élném túl, ha egy éjszaka is kimaradna az éjjeli útjaimból! Erre még rágondolni sem bírok. Bele is halnék!

Apa szerencsére higgadtabb, mint anya. Anya jó fej különben, de hamar tűzbe jön és akkor nem állsz meg előtte, míg el nem zúg a vihar. A gyereknevelési elveire meg különösen érzékeny. Ha ezzel kapcsolatban valaki kritizálja, jobb, ha menekül. Bika nem indul be úgy a vörös posztóra, mint ilyenkor anya.

Mikor meghallottam, hogy mit akarnak tenni, felugrottam, hogy csomagoljak és elszökjek. Mindegy hová, csak el otthonról. Apa szerencsére várakozást javasolt és anya elfogadta. Van egy kis időm, de nagy szószban vagyok.

Valamit tennem kell!

VN:F [1.9.21_1169]
Rating: 7.8/10 (25 votes cast)
25 hozzászólás Szólj hozzá
  1. Szörnyű ez a betűtípus, teljességgel olvashatatlan. Sebaj, kimásoltam wordbe.
    A részlet nekem nem igazán nyerte el a tetszésem, meg kicsit kuszának is érzem. Ettől függetlenül látni benne a potenciált, egy ügyes szerkesztővel jó vörös pöttyös is lehet belőle.

  2. Nálam tisztán olvasható. (Kivételesen kiengedtem az egyedi formázást, mert itt szorosan a szöveghez tartozik.)

  3. Nekem tetszett a változatos és érdekes formázás. Szinte soha nem sikerül a figyelmemet fogva tartani egy tiniknek írt, fentihez hasonló történettel, ennek most sikerült. Nagyon olvastatta magát, gördülékeny és érdekes. Nagyon élveztem Meliora gondolkodását, elbeszélésmódját. 🙂 A 2-es rész viszont zavaró, gondolom, az E/1 személyben íródott részek miatt is éreztem azt, hogy kilóg és túl gyors és rövid váltás ennek a nézőpontnak a használatán belül. Persze, lehet, hogy a kis tiniknek nem lesz az. 🙂
    Sok sikert a szerzőnek!

  4. Jók ezek a betűk, vidámak, meg a szerkezet is tetszett. És ügyesen írsz.
    Ami kicsit zavart, hogy ugyanazon a hangon mesél a kiscsaj, mint a szülő. Illetve a tiszafa bogyója erősen mérgező, egy ifjúsági könyvbe nem kéne így leírni, hogy a főzetét megisszák, mert még a végén kipróbálja viccből pár gyerek.

  5. Köszönöm Mindenkinek, aki elolvasta és a hozzászólásokat különösen!
    Tibor: Sajnálom, hogy zavart a betűtípus, de tényleg van jelentősége a szöveg szempontjából, ezért nem tudom kikerülni, hogy váltogassam őket. Örülök, mert annak ellenére, hogy nem érzed magadhoz közelinek, mégis látsz benne fantáziát.
    zsuzsyb: Örülök, hogy a végéig sikerült fenntartani az érdeklődésedet!  A történet végig több nézőpontból íródik, de mindenki E/1-ben mesél. Remélem, ez a továbbolvasás folyamán megszokottá válik és nem lesz már zavaró.
    Alex: Köszönöm az észrevételeidet! Igyekszem majd új szemmel átnézni az anya-lánya stílust. A tiszafáról próbáltam erősen hangsúlyozni, hogy mérgező, remélem senkinek nem adok ezzel ötleteket, nem ez a cél. 

  6. Figyelemfelkeltő részlet. Most már nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi történik a főhőssel. Érdekel, hogy a bogyók hatására csupán csak hallucinál-e, vagy milyen módon „utazik” át egy másik világba. A Salvia ugyebár egy erősen hallucinogén növény, nem tudom, hogy a Szalvia és Salvion megnevezéseket ezért használod-e. Gondolom, összefügg. Ha igen, akkor biztos, hogy a tinédzser korúakat célozza meg a történet? Persze ilyen rövid részletből ez nem derülhet ki, ezért is várom a folytatást. 🙂 Tetszett a stílus és maga a szöveg is, a betűtípusokkal együtt. Gratulálok!

  7. Kedves Szerző!

    Először is nagyon gratulálok a kikerüléshez s sok sikert kívánok Neked!
    Eddig a történetet magát nagyon érdekesnek tartom. Kíváncsi vagyok én is, hogy természetfölötti regényről lesz szó párhuzamos világokkal vagy pedig tényleg van valami komoly probléma Meliorával.
    Hogy őszinte legyek nekem egy picit kusza volt. Valószínűleg nekem jobban tetszett volna, ha mindössze egy nézőponti szereplővel dolgoztál volna, vagy pedig ha mindkettő szereplő fejezete E/3-ban lenne. Nagyon gyorsak ráadásul a váltások a szemszögek közt. Az igeidők váltakozására lettem még figyelmes, engem egy csöppet zavart is, hogy Nerinánál a megjegyzések jelen időben vannak. Mondjuk, ez lehet önön hiba is 😀
    Volt benne számomra ezenkívül pedig egy-két érdekes dolog. Nem bántásból említem ezeket, valószínűleg csak kötözködős hangulatomban vagyok mellesleg, de azért hátha van benne hasznos gondolat is, ami segíthet a későbbiekben.
    A koordinációm nem a legjobb nekem, de akkor is kicsit furcsának találom a reakciójukat arról, hogy majdnem leesett a lépcsőről. Én naponta kétszer esem le… xD
    A fotografikus memóriája miatt átugrott egy osztályt? Ez már tényleg csak kötözködés, de az, hogy tizenkét éves és nyolcadikos nekem nem jön össze. Kissé túl fiatal, nem?
    Most, hogy már eleget kritizáltam (bocsánat érte), meg kell említenem, hogy a stílus maga tetszik. Én is látok benne potenciált!
    Még egyszer: sok sikert! 🙂

  8. Kedves Kamilla!
    A célközönség nem csak a tinik (bár elsősorban róluk és nekik szól), hanem az őket nevelő szülők és a velük kapcsolatban álló felnőttek is. Remélem mindkét oldal talál benne számára érdekeset. 🙂

    Kedves Zita!
    „Kötözködj” bátran, sokat segítesz vele. 🙂 A leesős részt ezek szerint jobban ki kellene domborítanom és a kor tekintetében is végzek majd egy kis korrekciót. Még1x köszönöm!

  9. Lendületesen írsz és a formázás kiemeli a nézőpontokat, bár a kézírásforma olvasásától alaposan elszoktam (még ha csak mű is) ezért az lassabban ment. A részlet alapján Meliora élőbbnek tűnt mint a szülei. Az anyuka „nyavalygása” számomra érdektelenné vált (hosszú), és a szülők párbeszédét feldarabolták a köztes információk, amitől döccent.
    A bemutatott szituáció viszont érdekes a maga többszínűségével és több nézőpontjával. A „drogozik” kérdést ismételgeted, ami egy erős sugallatnak hatott abba az irányba.
    Meliora belső monológjai, az étkezések és az alaphelyzet a keleti mitológiák „ne fogadj el ételt a másvilágon” szituációit juttatták eszembe, valamint a Caroline c. animációs filmet – kíváncsi lettem milyen elemekből építkezel, és merre viszed a történetet.
    Első benyomásra lendületes mű, de az érdekes, esetleg csalóka árnyékok miatt talán nem is annyira tini, mint amennyire első ránézésre gondolhatnánk, ha a szülők kidolgozottsága megvan a folytatásban, ugyanannyira szólhat nekik is.
    (egyetértek Alex meglátásával a tiszafa bogyóit illetően – egy biztonsági átnevezés felelősségteljes lépés lenne :))
    Sok sikert a folytatáshoz!

  10. Bár én magam nagyon kötözködtem szegény Szerzővel, de a tiszafa kérdésre a válasz megvan a műben mindenképpen: „Larion többször felhívta a figyelmemet, hogy a tiszafa bogyója mérgező, a bőrömön sem maradhat sokáig, mert rosszul leszek tőle.”

    🙂

  11. Kedves Valter!
    Jó a megérzésed. Ahogyan Kamillának is írtam már, nem csak a tiniknek, hanem a felnőtteknek is szól. A tiszafán, ígérem, elgondolkodom. Köszönöm a meglátásaidat.

  12. Szórakoztató történet. Csatlakozva több kedves hozzászólóhoz: én sem tudom, hová fog kilyukadni, fantasy lesz, vagy valami drogozós, felnőttebb regény? Bennem is felmerült az aggály a tiszafával kapcsolatban, igaz leírod a történetben, hogy a tiszafa bogyója mérgező (egyébként a tiszafa bogyójából a mag mérgező, a piros burok nem az, a madarak szoktak is repülni rá – bocsi, ismeretterjesztő kedvemben vagyok, nem kötözködni akartam). De ennél előrébb való a történet üzenete. Egyelőre valóban úgy tűnik (akár fantasy, akár mese, akár más), hogy a főszereplő sugallja, hogy ez a drogszerű valami jó, és nem érdekes, hogy közben a szülők halálra idegesítik magukat (a szülők amúgy tipikus túlaggódós szülők, ami persze nem baj), és hogy maga a fogyasztó lassan leépül. Talán korai ilyen kemény szavakkal illetni a regényt, kérlek, ne értsd félre. Akárhogy is van: jó volt olvasni, ami pedig kicsit kétes, majd kiderül. 🙂

  13. Z.Zita: a drogokról is ismert általánosságban a káros hatásunk és mégis… az emberi hülyeség határtalan.
    ha fiktív néven nevezné a növényt, azonos hatásokkal – a sztori szempontjából nincs jelentősége és kisebb a valószínűsége a véletleneknek.

  14. Vêgre látszanak a commentjeim! 🙂

    Akiknek eddig még nem válaszoltam: nagyon köszönöm, hogy elolvastátok a regényem részletét. Úgy látom, megmozgatta a fantáziátokat, nagyon sok érdekes folytatást dobtatok fel. Remélem lesz rá lehetőség, hogy megmutassam, én merre indultam tovább. 🙂

    Reszisz,Valter, Mária Fodor: nem zárkózom el a tiszafa átnevezésétől. Valóban nem a neve a lényeg, ha ez ilyen sokatokban aggályokat ébreszt, gond nélkül átnevezhető.

  15. Valter: Ebben mondjuk igazad van. Jobb mindig óvatosnak lenni!

    Christine:

    Hát, akkor nem hagyom abba a csúnya kötözködést! 😀
    Igen, a lépcsős dolog számomra kissé túlzás, vagy tényleg komoly kivizsgálásra lenne szükségem,mert nem egyszer estem én már úgy le a lépcsőn (emeletes házban lakom), mint Meliora és elméletben egészséges vagyok és nem állok semmilyen tudatmódosító szer hatása alatt :p
    A koráról csak annyit, hogy sokan már betöltik a 15-öt is nyolcadikban. (Én is betöltöttem – egy ideig trend volt 7 évesen kezdeni az iskolát ugyebár. De ha 6 évesen kezdi, akkor is többnyire a 14-et is betölti – szerintem, ha jól számolok).
    :3

  16. Kedves Zita!

    Szerintem attól is függ a dolog, mennyire jellemző a gyerekre az esés-kelés. Ha egyébként nem szokott a lépcsőn lepotyogni, lehet ijesztő az anya számára, hogy egyszer csak mégis. De a jelenetet valóban lehet drámaibban is lefesteni, ezen – ígérem – fogok még dolgozni.

    Azon gondolkodtam, hogy ha nem 13 év – 4 hónap, hanem 13 év + 4 hónap, akkor már helyen is vagyunk, lehet nyolcadikos. 🙂

  17. Kedves Író!

    Mivel a mű tiniknek szól, és ebbe a célcsoportba tartozom, ezért bátorkodtam elolvasni, és írni Önnek ezzel kapcsolatban. Remélem, nem gond. 🙂
    Nem vagyok valami gyakorlott, sőt, így csupán azzal tudok szolgálni, hogy elmondom, tetszett-e vagy sem (a jó-rossz írás megállapítása messze a képességeim felett áll).
    Nekem egészen tetszett, bár a fantasy nem az én stílusom, így könyv formában nem biztos, hogy megvenném ennyi alapján, de határozottan érdekes számomra. 🙂
    Egy dolog nekem picit életidegen volt: amikor Meliora az elején leírta a korát, meg a suliját a naplójába. Nekem sokáig – 3 évig – volt naplóm, és körülbelül Meliora korában kezdtem írni, azonban amikor elkezdtem, nem írtam bele azt, hogy „tizenkét éves vagyok, januárban leszek tizenhárom”, hiszen ugye magamnak írtam, és tudtam, mennyi idős vagyok, illetve a sulimat sem „jellemeztem” így, értem, hogy valahogy ezt be kell mutatni az olvasó számára is, de nekem picit életidegennek, erőltetettnek tűnt így, ebben a formában. Egyébként tényleg érdekes, és figyelemfelkeltő volt, a fejezetek viszont elég rövidnek tűnnek nekem (bár, ha azt vesszük a Fairy Oaknál sem voltak hosszabbak).
    Elnézést, hogy én, a tudatlan tizenéves írtam Önnek, de úgy éreztem, muszáj elmondanom a tapasztalataimat, remélem, nem haragszik meg.
    Tisztelettel:
    A gonosz, az egyetlen, a Nyugati boszorkány

  18. Kedves Nyugati Boszorkány!

    Egyáltalán nem haragszom, sőt. 🙂 Igazán köszönöm, hogy megtiszteltél azzal, hogy elolvastad, amit írtam és véleményt is írtál. Különösen érdekes számomra, hogy valaki olyan véleményezi, aki a főszereplőhöz közel áll korban.
    A rész, amit erőltetettnek éreztél, nem Meliora naplója volt, hanem a történet az ő szempontjából. A netre kirakott részben csak a 4. fejezet az ő naplója. Egy korábbi kommentben jelezte Kamilla, hogy az E/1 történetmesélés megzavarta, mert túl hirtelenek a váltások a mesélők között és mindegyikük E/1-ben mesél. Biztosan ez zavart meg téged is, nem volt egyértelmű, hogy Meliora most csak mesél, vagy a naplójából olvasunk.
    Mindenképpen köszönöm, hogy írtál és remélem lesz rá mód, hogy a történetet tovább olvasva minden tisztázódjon. 🙂

  19. Kedves Christine!

    Ez esetben nem szóltam, csak megkavart, hogy ugyanaz mindkettőnél a betűtípus. 🙂 A történet nagyon érdekes, várom, mi lesz a folytatásban. 🙂

    Tisztelettel:
    A gonosz, az egyetlen, a Nyugati boszorkány

  20. Későn érkeztem, már mindent elmondtak előttem, csak azt tehetem hozzá én is, hogy nagyon kíváncsi lettem az összeérő két világra és a szakácsmester Szalviára 🙂 Sok sikert neked!

  21. Kedves Laura Arkanian!

    És én boldogan el is mesélem, ha esélyt kapok rá. 🙂 Köszönöm kedves szavaidat!

  22. Benkő Angéla, köszönöm! Neked is azt üzenem, mint Laura Arkaniannak. Ha esélyt kapok rá, boldogan megosztom veletek a folytatást. 🙂

  23. Kicsit későn értem ide, de sebaj. Sok mindent nem tudok mondani, a hibákat felsorolták előttem. Nem tartozom ugyan a célcsoporthoz, illetve nem a konkrét tizenévesekhez. Viszont van egy kétéves kislányom, aki egyszer lesz majd tinédzser, így mindenképpen érdekel, merre halad a történet. 😀

  24. Dehogynem vagy célcsoport! Hiszen egy leendő tinédzsert nevelsz most is. Nem lehet elég korán kezdeni ezekre az évekre a felkészülést…:-)

Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük