Szeretnéd megtudni, milyen erősségei és gyengeségei vannak az írásodnak?
Mit gondol róla egy profi szerkesztő?
Segít ebben a Könyvmolyképző Kiadó szervezésében működő Aranymosás tehetségkutató és írástechnikai munkacsoport.
Mit nyújt számodra a kéziratszerviz?*
– Elolvassuk a kéziratodat.
– Megszerkesztjük belőle az első 20 ezer karaktert, hogy kiderüljenek a tipikus írástechnikai hibák (az irodalmi szerkesztésről egy rövidebb minta itt). Javaslatot adunk, miben és hogyan fejlődhetsz.
– Elemezzük a kéziratot nyelv, karakterábrázolás, világteremtés, párbeszéd, szerkezeti szempontok alapján, és módosítási javaslatokat teszünk (10-12 oldalas részletes dramaturgiai elemzés).
Ki korán kel…
A jelentkezés folyamatos az [email protected] címen.
A lektori jelentést a befizetés után egy hónapon belül küldjük.
A kéziratszerviz díja: 16 ezer Ft + ÁFA alapdíj és 5000 Ft+ÁFA/megkezdett szerzői ív.
Egy szerzői ív 40 ezer karakter (szóközökkel együtt). Vagyis egy 8 íves, 320.000 karakteres mű 16+8*5000= 56 ezer Ft + 27 % Áfa
Ha szeretnél “lektort bérelni”, akkor az e-mail tárgya legyen “kéziratszerviz”, szerepeljen benne a név, karakterszám, és kérjük csatolni a regényt vagy mesekönyvet. Csak teljes művekkel foglalkozunk, és min. 5 ívnyi szöveggel (200 ezer karakter).
Díjmentes, ha…:
Amennyiben a kiadónak megtetszik a mű, és szerződik az adott kézirat megjelentetésére, a kéziratszerviz díját a kiadó megjelenéskor visszatéríti. Illetve, ha nemleges lektorit kaptál, akkor a kijavított írást a kéziratszerviz után be lehet adni másodszor is az Aranymosás Irodalmi Válogatóra.
Mikor érdemes elküldeni az írásodat?
Ha pályázat előtt állsz; akár egy másik kiadónál, akár a mi regénypályázatunkra készülsz. Vagy épp már kiesett a mű, és nem érted, miért.
Ha látták már a művet az amatőr írókörök, és kijavítottad az általuk fellelt hibákat, de érzed, hogy ez még kevés.
Ha író szeretnél lenni, és gyorsabb fejlődést, szakmai támpontokat akarsz.
Szeretettel várunk!
*igen, a szerviz szóban rövid az i, még akkor is, ha a legtöbb javítóműhely másképp gondolja 🙂
Kedves Aranymosó! Ha az írásom terjedelme nem éri el a 200 000 karaktert, hanem csak mondjuk 190 000, akkor nem is érdemes beküldenem kéziratszervizre? Mennyire nézitek szigorúan a karakterszámot?
Előre is köszönöm a választ!
Kedves Zuzmó, ilyen kérdéssel érdemes a megadott e-mail címre írni üzenetet, hogy pontosan tudjatok egyeztetni Aranymosóval 🙂